Британскиот моден бренд ASOS  вчера ги пушти во продажба прекрасните невестински фустани пролет/лето 2016. по прифатлива цена.

Цената на невестинските фустани се движи околу 100 фунти па се до 500 фунти за најскапите фустан. Колекцијата е во потполност изработена во нежни тонови, слонова кост, бела и крем, а преовладуваат стилови кои ќе ја задоволот традиционалната но и модерната невеста.

Невестинската линија вклучува и модерни комбинезони како и треадиционалните макси венчаници украсени со додатоци кои светкаат како кристали. Во колекцијата сем долги има и кратки невестински фустани, а некои се совршени за свадба на плажа!

prva5-2 prva2-7 prva3-7 prva4-4 prva6-2 prva7-3 prva8-1 (1)slider-7 (1)

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПатување низ италијанската кујна – Ferrara Foodie
Следна објаваНовиот тренд – чевли од тексас!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР