Хитот на оваа пролет – чевли од тексас!

Од чевли до сандали, од платформа до стилето – секој дизајнер направи свој единствен стил и модел, инспириран од типичниот син тексас материјал! Одличен тренд, затоа што тексасот е материјал кој може да се носи секој ден, со дневни и вечерни комбинации!  Погледнете неколку прекрасни модели кои направија нов пристап во светот на чевлите, што го донесе модната индустрија!

12-13 13-8 14-7 1-52 2-41 3-34 (1) 4-30 5-24 (1) 6-20 7-19 8-16 9-17 10-4 10-14 11-11

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрва колекција на ASOS со невестински фустани!
Следна објаваБалетот ,,Дамата со камелии” во МОБ
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ