10

Најновата колекција на познатата модна куќа H&M за сезоната есен-зима 2016/17 беше неодамна претставена на Париската модна сцена. Таа се одликува со сензуална црта на префинета женственост од една страна додека од друга страна оддава впечаток на индивидуалност која е вткаена во овие модели. Акцентот е на шветските народни мотиви кои се дополнети со интересни модни додатоци како што се гаучо шеширите и кубојските чизми, при тоа се со нагласени раменици и струк. За оваа пригода познатиот француски музичар Nicolas Godin of Airја продуцираше песната “Mystery Lake”, која му даде посебен ефект на целата оваа церемонија. На ревијата беа присутни околу 600 гости меѓу кои и голем број на меѓународни модни уредници на многу познати светски модни магазини. Погледнете ја оваа прекрасна колекција!!

Runway41_MathiasNordgren-526x790

Runway40_MathiasNordgren-526x790

Runway16_MathiasNordgren-526x790

Runway50_MathiasNordgren-526x790Runway47_MathiasNordgren-526x790

prva2-2

prva-2

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР