Секако дека една од најпосакуваните работи во светот на модните уреднички е да добијат своја илустрација. Преку Instagram, кој е предводник во платформите за илустратори, на кои слободно можат да ја покажуваат својата работа, има поголем пристап на креативни умови кои се кријат зад познатите светски модни илустрации.

Тоа што е можеби и најинтересно, се разликите помеѓу уметниците кои на сопствен начин ги прикажуваат модните уредници. Овие илустратори имаат голема креативна слобода за разлика од фотографите. Тие ни ја покажуваат и другата страна (на модните уреднички на светските магазини), кои можеби не би ја забележиле – затоа сме им благодарни!

7-26

2-54 4-42 5-37 6-26 8-24 15-8 16-7

prva-29

СПОДЕЛИ
Претходна објаваSome days off: London | фотографија
Следна објаваЗапочнува “март – месец на мебел” во Јавна соба
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР