Модните трендови доваѓаат и си одат. Една сезона е главен хит а веќе следната сезона никој не се сеќава. Секојдневно, дизајнерите исфрлаат нови модели, свежи дизајни и тренди парчиња. Истото е и со женските чанти.

Една сезона се носат ранци, другата хит се плико чантите, потоа се е во знакот торбите да имааат ланец – и така во круг. Затоа денес ви прикажуваме неколку модели кои без разлика на времето, трендовите и промените, некако и понатаму се хит парчиња! Ги гледаме насекаде, а и понатаму тешко се доваѓа до нив.
14-8 13-9 11-12 10-16 9-19 8-18 5-28 4-33 3-37 1-59

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТриумф на Sarah Burton за Аlexander МcQueen на модната недела во Лондон, есен/зима 2016!
Следна објаваНеделна програма во Јавна соба
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР