Рејчел Туфел, како мала обожувала да го поминува времето со баба и во кујна правејќи колачи, но својата страст за декорирање колачи ја открила подоцна, кога пораснала. Посетила неколку курсеви за декорирање на торти и потоа отворила и свој дуќан. Дизајнот кој го создава Рејчел кога се во прашање тортите е индивидуален и приспособлив.  Од тие причини таа бара фотографии од фустанот, дизајн на поканите, кои бои и материјали ќе доминираат и се што има врска со визуелното планирање на свадбата. Зато и не е чудно што 6 месеци порано се нарачува тортата.

“Сите мои торти се инспирирани од клиентите, сакам да го фатам моментот од венчавката на самата торта, креирајќи детаљ од венчаницата или спомен кој ги врзува. Секоја торта мора да биде и мало уметничко дело” – вели Рејчел

be90de-3c0971dc67c34ce29b8e286df3445d5c

 

be90de-29b05cb8235b4dd39c12ecba359514b7 View More: http://corriekraftphotography.pass.us/intricate-icings be90de-286d9bb753cc4abc9045122e0f96a751 be90de-1570edd2a34c4875a5ffdb3e81f52462 be90de-901959ca8d4b4c809a84fa1af39f737f be90de-b88a16e7b5d5408490b738d04cebcba4 View More: http://june-cochran.pass.us/ashley--david rock-wedding-cake-geode-intricate-icings-rachel-1

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТринаесетто издание моден викенд скопје / пролет –лето /2016 да живеат осумдесeттите !
Следна објаваПланините те повикуваат | фотографија
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ