Penny-round или старите кружни мали плочки, повторно се наоѓаат во дизајнот на ентериерот. Шестоаголните или кружниот мозаик со овие плочки, претставува класична и ефтина опција кога се во прашање, подовите на купатилата и кујните.

Денес, нивната примена во целост е вратена, додадена им е нова вредност и претставен нов начин на презентација на истите – цели подови, па дури и столбови, можат да се покријат со овие плочки. Во нашата галерија подолу, ќе најдете некои решенија, како своето купатило или кујна да станат, модерен и убав простор!

trend-alert-penny-round-tiles-1602382-1450449003640x0ctrend-alert-penny-round-tiles-1602383-1450449003640x0ctrend-alert-penny-round-tiles-1602381-1450449003640x0ctrend-alert-penny-round-tiles-1602380-1450449003640x0ctrend-alert-penny-round-tiles-1602379-1450449003640x0ctrend-alert-penny-round-tiles-1602376-1450449002640x0c trend-alert-penny-round-tiles-1602378-1450449002640x0c trend-alert-penny-round-tiles-1602377-1450449002640x0c trend-alert-penny-round-tiles-1602367-1450449001640x0c trend-alert-penny-round-tiles-1602368-1450449001640x0c trend-alert-penny-round-tiles-1602366-1450449001640x0c

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЌерката на Jude Law ја направи првата модна кампања!
Следна објаваЗошто треба да се јаде зачината храна?
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ