????????????????????????????????????

На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од 02.11. до 08.11.2015 ќе имате можност  на сцената на Театарот  да ги  проследите следните претстави:

ден и час: 02.11.2015 (понеделник) | 20.00
претстава: ЦРВ – монодрамски приказ (Maла сцена)  ПРЕМИЕРА
играат: Мите Грозданов
автор: По мотивите од романот: “ ВИСТИНА. ЉУБОВ – РАШОМОНИЈАДА “
режија: Мите Грозданов

 

ден и час: 03.11.2015 ( вторник ) | 20.00   
претстава: БЕЗЉУБНИ
играат: Сања Арсовска, Димитрија Доксевски, Наташа Петровиќ, Златко Митрески, Александар Степанулески
автор: Благица Секулоска
режија: Златко Славенски

 

ден и час: 04.11.2015 (среда) | 20.00
претстава: СЕКС ДРОГА И РОКЕНРОЛ
играат: Сашо Тасевски
автор: Ерик Богосјан
режија: Ристе Алексовски

 

ден и час: 06.11.2015 (петок) | 20.00
претстава: СКОМРАХИ – (Свечено отворање) – СИНАТА СОБА – ФДУ
играат: Ирена  Мирческа, Никла Кузелов, Ангела Димитрова, Мирко Голомеов, Ангела Стојановска, Васко Костовски, Бобан Кулески, Мартин Манев, Владанка Димковска, Христијан Поп – Симонов
автор: Дејвид Хер
режија: Дипломска претстава по актерска игра на студентите во класата на проф. Златко Славенски

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНемој да ми с(т)удиш | Ива Китановска
Следна објаваНаправи сам | Чадор со лубеница
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ