Во Македонија студенстските домови се поправаат, но дали се поправаат во овој правец?

Исто како што се модернизираат деловните згради и амбиентот во нив, исто така би морало да се поправат просториите и амбиентот на учениците и студентите. Овој студентски дом/хотел/бутик во Амстердам, дизајниран од една креативната агенција, нуди пристапни и луксузни соби за студенти, стажанти, истражувачи и патници, за една ноќ или за година дена.

Младите патници, студентите кои имаат семестар во странство, како и европските студенти кои не можат да си дозволат свој стан, сега имаат пристап на потполно опремени соби со заедничка кујна, апартмани со бесплатен интернет, купатило, приватна кујна, мирни студијски простори, дневен салон и 24- часа обезбедување. Сите простории кои се опремени, дизајнирани се со најголема доза на креативност. Кога би оделе повторно на студии, сигурно тоа би било во Амсердам.

mainoriginal585x0-2-6

mainoriginal585x0-18

mainoriginal585x0-1-6

mainoriginal585x0-3-6

mainoriginal585x0-4-6

 

mainoriginal585x0-5-4

mainoriginal585x0-6-3

mainoriginal585x0-7-3

mainoriginal585x0-8-3 (1)

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделен хороскоп од 26.10 – 01.11.2015 година
Следна објаваСкулптури од сликарско платно
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ