modern-ibiza-house-2

TG-студиото, ја редизајнираше  фармата на шпанскиот остров Ибица, со цел да им служи на потребите на модерното живеење на жителите.
Имотот се состои од семејната куќа со три спални, кој е опкружен со два хектари бујна градина во која се наоѓаат две дополнителни куќи, секоја со по две спални соби и апартмани. Газдите кои го купија имотот неколку години порано, почувствуваа дека е неопходно целосно преуредување на ентериерот. Поради ограничувањата на понатамошно проширување на имотот, TG-студиото мораше се да направи во рамките на постојните објекти, што не го намали импресивниот резултат koj е  постигнат.

modern-ibiza-house-3

Дизајнот на “Ibiza House” е убав спој на рустикален стил и модерни детали. На влезот ќе ве пресретне отворен дневен простор и простор за јадење,  потоа агол за читање и камин кој создадава пријатна атмосфера. Сликарство му дава уметнички сенс на просторот,  додека двата покривни прозора истакнуваат голем број на бои и текстури. Ни се допаѓа бидејќи дрвото е главниот избор од материјалите во ентериерот и екстериерот – од таванот со цврсти дрвени греди па се до различниот мебел.

modern-ibiza-house-7

modern-ibiza-house-8

modern-ibiza-house-6

modern-ibiza-house-13 modern-ibiza-house-17 modern-ibiza-house-18 modern-ibiza-house-181-1 modern-ibiza-house-181-2 modern-ibiza-house-181-3

modern-ibiza-house-24

modern-ibiza-house-20

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДали знаете кој град во Европа има повеќе канали од Венеција?
Следна објаваNew York Fashion Week | Топ 4 трендови за пролет 2016 година!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ