Откако ги видовме на модната писта, венчаниците на Caroline Herrerа не ни излагаат од глава. Дали сте во потрага по инспирација за сопствениот венчален фустан, за најголемиот и најзначајниот ден во вашиот живот – тогаш погледнете ги овие модели.

Portrait_of_Carolina_Herrera_de_Baez

Познатата дизајнерка, рече дека инспирацијата за оваа колекција ја пронајде во еден од нејзините омилени мириси – бел јасмин и сакаше да го интерпретира на венчаниците кои ќе ја направат секоја невеста во елегантна и женствена  дива. Романтиката на овој мирис, може да се види во сите рачно изработени модели од оваа колекција. Некои од венчаниците се украсени со пердуви, Guipure тантела и цветни детали. Невестите на Herrerа, зрачат со самодоверба во скулптурални форми и цветни акценти, кои се совршен додаток на пролетната сезона.

carolina-herrera-wedding-dresses-spring-2016-023

carolina-herrera-wedding-dresses-spring-2016-021

carolina-herrera-wedding-dresses-spring-2016-020

carolina-herrera-wedding-dresses-spring-2016-019

carolina-herrera-wedding-dresses-spring-2016-015

carolina-herrera-wedding-dresses-spring-2016-013

carolina-herrera-wedding-dresses-spring-2016-003

carolina-herrera-wedding-dresses-spring-2016-002

carolina-herrera-wedding-dresses-spring-2016-001

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУметничка галерија настаната од некогашна рушевина
Следна објаваУбавите лаги на Instagram
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ