Со текот на годините, технологија и дизајнот на автомобилите поминаа долг пат. Овие, претстојните автомобили, се побрзи и богатати од било кога. Дизајнот е совршено аеродинамичен, тие изгледаат како нешто извлечено директно од иднината. Овие автомобили се предодредени да бидат најбрзи во историјата.

1. FERRARI LAFERRARIFerrari-LaFerrari-world-debut-at-the-Geneva-Motor-Show (1)

2. KOENIGSEGG AGERA R

Koenigsegg-Agera-R

3. LAMBORGHINI VENENOLamborghini-Veneno-Doors-open

4. PORSCHE 918 SPYDER

Porsche-918-Spyder

5. JAGUAR F-TYPE COUPE

Jaguar-F-TYPE-Coup-

6. MCLAREN 650S

650-S (1)

7. ASTON MARTIN V8 VANTAGE GT

Nguoidep-Hoang-Anh-Aston-Martin-V8-Vantage-Roadster-GLX0460

8. ALFA ROMEO 4C SPIDER

Alfa-Romeo-4C-Spider

9. BENTLEY CONTINENTAL GT SPEED

2014-Bentley-Continental-GT-Speed

10. BUGATTI VEYRON 16.4 SUPER SPORT

Veyron-16-4-Super-Sport-WRE

СПОДЕЛИ
Претходна објаваШто ќе се пие на Пиволенд? (листа на пивски брендови учесници)
Следна објава[Филм] Хитмен: Агент 47
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ