Плаво-белите “керамички” принтови на најновата колекција на торби, сандали и гардероба на познатото модно дуо Dolce&Gabanna се вистинското изненадување за сите обожувачи на нивниот дизајн. Овие прекрасни парчиња се лесно препознатливи, впечатливи, свежи, летни… Инспирацијата за овие уникатни парчиња потекнува од Медитеранското лето поточно од Сицилија. Овој прекрасен колорит е совршено прикажан во оваа колекција.  Од класични чанти, до мини торби, сандали па и фустани па се до платнени обувки и елегантни чевли, колекцијата ви нуди се што треба за да го внесете летниот дух во секоја можна комбинација. Во продолжение погледнете ги овие прекрасни модели!!blue-white-Dolce-Gabbana-Printed-faille-wedge-sandals 1015486_1_large 11063454_5161827_480 Dolce-Gabbana-Blue-Majolica-Accessories-Autumn-Winter-2016-4 Dolce-Gabbana-Blue-Majolica-Accessories-Autumn-Winter-2016-8 images (1)Kylie-Minogue-Loves-Dolce-Gabbana-3 kylie-dg-italy-6 DolceGabbana-Maiolica Dolce-Gabbana-Maiolica-Collezione-Accessori-Borse-Scarpe-Primavera-Estate-2015-Sicilia img-thing the_maiolica_espadrilles_by_dolce___gabbana_3297.jpeg_north_788x450_white P00135557--STANDARD

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДрво во срцето на архитектурата
Следна објаваНаједноставниот готвач кој може да се најде на интернет
Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ