Познатиот италијански луксузен бренд Maserati неодамна го отвори својот “Shopping Center and Lounge Bar” на познатата улица Piazza San Fedele во Милано прв од таков вид.Станува збор за огромно здание во кое посетителите ќе може да ги купуваат производите од најпознатите светски брендови. Центарот нуди уникатна можност за заинтересираните посетители кои сакаат да закажат тест-возење на најпознатите модели на Maserati како што се “Quattroporte limusine”, “Ghibli sedan”, “Gran Turismo four-seat coupe” и многу други. За време на тест возењето возачите ќе имаат единствена можност да ги обучува инструктор од тимот на Формула 1. Во рамките на овој престижен центар постои и луксузниот хотел “Excelsior Hotel”, како и едно од седиштата на познатата модна агенција Elite Models”. Погледнете за што станува збор!!

Casa-Maserati_5-800x532

121339519-fa0aae94-5755-49ce-b35e-5b1db38d3a0c

d250e791-e5c3-4626-a463-42e350ce5a91

martina-stella-640x375

Location-of-One-of-100-Talent-photo-shoot---celebration_sm

11427305_831927150190328_479587027694671958_o

11415563_831927073523669_5352367043824783939_o

cover

image_100362672_l

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНурнете се во уживање | Library Hotel Spa
Следна објаваНеделен Хороскоп (06.07.2015-12.07.2015)
Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ