Lanvin е најстарата француска куќа на модата, koja се уште создава извонредни модни колекции. Основана е во 1889 година од Jeanne Lanvin, првично како дуќан за женски шапки на Faubourg Saint-Honore  во Париз, и набрзо заработува приврзаници меѓу француските социјалисти.
 Денес, критиката го величи дизајнерот и креативниот директор Alber Elbaz, кој ја потврди традицијата на Lanvin за извонредно добро направената облека, додавајќи чевли, чанти, накит и многу модни додатоци.

 BG-5E7U_mx BG-5E7W_mx BG-5E8A_mx BG-5E80_mx BG-5E82_mx BG-5E88_mx BG-5LGS_mx BG-5LGW_mx BG-5LH1_mx (1) BG-5LH1_mx BG-5LH5_mx BG-5UPM_mx BGB2V2P_mx BGW050X_mx BGW051A_mx BGW051M_mx
СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајголемиот базен на светот
Следна објаваМанго колекција лето 2015
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР