Модата е во постојано движење. Успешни и вистински се само тие дизајнери, кои одат еден чекор пред другите. Тие се авангардни и го диктираат трендот за следната сезона. Peter Pilotto,  Mugler,  Valentino,  Marc Jacobs, David Koma, се дел од таа модна елита.

Белиот миди фустан со тантела на Peter Pilotto, изгледа супер модерно со лентите во боја на кои има метални копчиња.

Фустанот  на модната куќа Valentino со геометриски принт е впечатлив и модерен.

Црно белиот фустан во два тона на David Koma, со раглан ракави и црна тантела со здолниште во А линија  е модел кој секоја жена би сакала да го поседува.

Геометрискиот принт на Emilio Pucci, приклекува со црно белиот колорит.

Белиот фустан на Мugler е интерсен со металните нитни кои прават геометријски шари.

Долгите фистани се вистинско ремек дело и оставаме на вас да уживате во нивната раскош.

 

BGW06R2_mx BGW06QE_mx BGW06QD_mx BGW06JJ_mx BGW076W_mx BG-616A_mx BGW06N6_mx BGW06NJ_mx BGW06NC_mx BGW06WV_mx BGW06US_mx BGW06R9_mx BGW06WX_mx BGW07C3_mx BGW074L_mx BG-5ZPH_mx

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТанц во Цирих
Следна објаваНевеста во Борџии – Џин Калогридис
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР