McBike е нов, иновативен изум за носење на храната од McDonald’s ако сте со велосипед. Одличен и едноставен дизајн со уште поубава реализација. Во време кога се повеќе луѓе се вртат кон здрав и еколошки начин на живот, што значи и поголемо користење на велосипед наместо автомобил, McBike нуди супер решение за пренесување на храната и пијалоците кои сте ги купиле од McDonald’s. Проектот започнал во Копенхаген, а се очекува да продолжи и во Амстердам и Токио.

3

1

2

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИнтернационалниот Ден на Јога одбележан и во Македонија
Следна објаваТоп 8: Дестинации за меден месец
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР