Несовршените пропорции на телото, не треба да бидат изговор да облечете фустан, особено во лето. За секоја фигура може да се пронајде фустан кој ќе одговара. При изборот на модел за себе, имајте на ум дека и за вас постои прав крој ќе ги потенцира вашите атрибути и ќе ги скрие недостатоците.
Фустаните во овој случај би требало да бидат малку пократки, неколку сaнтиметри над коленото. Изберете фустан во долниот дел на А-линија, но не и премногу широк, бидејќи во спротивно делови кои сакате да ги маскираат може да изгледа дури и пошироко, и вие дефинитивно нема да сакате да изгледате како во позајмен фустан од некоја балерина.

За да се ​​пренасочи вниманието од долниот дел од телото, изберете фустан со длабоко V-деколте, или голи рамена. Погледнете ги нашите 14 коктел фустани во А крој предлози!
BGW054L_mxBG-5VLB_mxBGW054X_mx BGW055C_mx BGW055A_mx BGW059H_mx BGW05JJ_mx BGW05BC_mx BGW055D_mx BGTA5GQ_mx BGW05PG_mx BGW05K4_mx BGW05JR_mx BGT9P9R_mx
СПОДЕЛИ
Претходна објаваМобилната апликација | MarkO
Следна објаваЗатоа што те љубам – Гијом Мисо
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР