И оваа година ЕУРОИМПЕКС одржува убава традиција. Жителите на Скопје имаа несекојдневна можност во живо да ги видат возилата на својата младост или пак на младоста на нивните родители.

Преку Фиатот Тополино и мотоциклот Јава се вратија 70 години наназад. Спортскиот Опел Кадет купе од 1969 година покажа дека и во тие кодини дизајнерите знаеле да смислат убав аеродинамичен автомобил за трки. Застапени беа комбиња, велосипеди со помошен мотор, мотоцикли со приколки, американски автомобили и џипови, цитроени, а секако најбројни беа и постарите модели на Пежо, меѓу кои предничеа 204 и 404.

Благодарејки на ентузијастите кои ги чуваат и одржуваат овие автомобили во живот, и на организаторот ЕУРОИМПЕКС посетителите повторно уживаа во овој хепенинг фотографираа и имаа што да прикажат на сите оние кои од било каква причина го пропуштија. Повелете фотогалерија од овој прекрасен настан!

11536111_986902454661624_2870685652159508620_n 11412380_986902434661626_1966942397310401917_n 11393198_986902387994964_1613176706002484165_n 11392985_986902524661617_4632041468920096556_n 11391098_986901974661672_2343577867506902937_n 11147071_986902477994955_6089497967659261239_n 11053697_986902491328287_6572461755388326995_n11057764_986902511328285_4490708515992271339_n10299107_986902554661614_1250202448184481281_n1908097_986901954661674_2251893346648773029_nPFZ_2015PFZ_2003PFZ_1926PFZ_1338PFZ_1328PFZ_1324PFZ_1294PFZ_1271PFZ_1181PFZ_1292PFZ_7117PFZ_2129PFZ_2103PFZ_2153

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПет парчиња на облека која секоја девојка треба да ги поседува
Следна објаваЗлобна мајка
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ