На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од 01.06 до 07.06.2015 ќе имате можност да ги проследите следните претстави:

12

ден и час:       01.06.2015 (понеделник) | 20.00
претстава:      ХАМЛЕТ
играат: Дејан Лилиќ, Петар Горко/Рубенс Муратовски, Драган Спасов, Катерина Коцевска, Викторија Степановска, Лазе Манасковски, Игор Стојчевски, Филип Трајковиќ, Игор Ангелов, Александар Ѓеорѓиески, Игор Георгиев, Никола Ацески, Слободан Трендов.
автор: Вилијам Шекспир
режија: Дејан Пројковски

02

ден и час:       06.06.2015 (сабота) | 20.00
претстава:      БЕЗЉУБНИ
играат: Сања Арсовска, Димитрија Доксевски, Наташа Петровиќ, Златко Митрески, Александар Степанулески
автор: Благица Секулоска
режија: Златко Славенски

Divianarts.com е медиумски покровител на Драмскиот театар Скопје.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗлосторство и казна – Фјодор М. Достоевски
Следна објаваПристигнува новиот FIAT 550 со Ferrari Motor
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ