Ви ја претставуваме најновата колекција на чевли на познатиот креатор “Sergio Rossi “SS 2015

За овогодишната колекција на чевли, како инспрација познатиот креатор ги имал сликите, односно палетата на бои кои преовладуваат на сликите на познатиот сликар Henry Matisse. Делови од оваа прекрасна колекција се чевли направени од змиска кожа надополнети со Swarovski кристали. Уникатните материјали со кои работи овој дизајнер го прават секој пар да биде единствен и луксузен. Колекцијата беше презентирана на невообичен начин. Моделите беа поставени во уметничка галерија. Погледнете ја оваа убавина!!21121_10153702871556111_6482905382320337888_n

10917224_10153648671766111_1408173851749878131_o

1420436220_sergio-rossi

images 10991562_10153634708651111_7453649758084530805_o

ankle-boot-farfalla-sergio-rossi

11045359_10153669830791111_5724907910613785450_n

sergio-rossi-scarpe-primavera-estate-2015-mfw

Sergio_Rossi_005

sergio-rossi-color-block-stiletto-pumps-fall-winter-pattern-fashion-trend

sergio-rossi11

Img6793644_n

sergio-rossi02

10927853_10153714496856111_3360129499383493606_o

11182197_10153784752276111_6180317154626127841_n

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСпутник љубов – Харуки Мураками
Следна објаваЖивописното Алберобело
• A feature writer for more than ten years across an electric range of different industries and lifestyles sectors from fashion, interior design, traveling, television and enviorment. • Extensive copywriting expirience with web content, headlines for diverse publications. • Excellent adaptibilty of skills to reach diverse audiences. • Valued for my informative and professional work ethic.

НЕМА КОМЕНТАРИ