000

Ви претставуваме стан со површина од 35 метри квадратни, кој покрај тоа што е пример за добро планирање на просторот, истовремено нуди и неколку визуелни трикови за разубавување на ентериерот. Иако располага со скромна квадратура, домот е доволно простран, удобен и функционален, а верувале или не, неговиот внатрешен дизајн не е дело на архитект, туку на самата сопственичка. Младата банкарка во соработка со нејзината мајка се заслужни како за паметниот распоред, така и за добриот вкус во амбиентот. Станува збор за мал станбен простор сместен близу центарот на Киев, Украина, кој бил старомоден и лошо конципиран, па единственото решение било да се урнат преградните ѕидови, а ентериерот одново да се подели на зони. Така, сега дневниот престој, кујната и трпезаријата сочинуваат една отворена целина, која е доволно светла, воздушеста, и пријатна. Просторот е стилизиран со примена на белата боја, во комбинација со повеќе нијанси на сива и жолта боја, како и комфорен мебел и практични идеи за складирање. Покрај зоната за дружење и социјализација, станот има и посебна спална соба со мини канцеларија, засебна просторија за преслекување и складиште на гардеробата, како и мала, но колоритна бања. Секое катче има посебна енергија и различни бои по кои е препознатливо, давајќи му на станот младешка нота, енергичност и динамика. Погледнете ги фотографиите во продолжение и инспирирајте се.

001

002

003

010

011

012

007

008

009

004

005

006

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајдобрите парфеми за лето 2015
Следна објаваНаправи сам | Од стара марама до ново модно парче
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ