Се сеќавате на деновите кога имавме полици полни со цедиња со музика, филмови и “back-up” датотеки на нашите важни моменти од животот? Ако не сте ги   фрлиле тие цедиња, оваа е листа за вас!

Од уникатниновогодишни украси до гламурозен плочи и огледала, оваа листа ќе ви покаже неколку од најдобрите начини како да се рециклира купот на вашите стари ЦД-а.

#1  животински скулптури од ЦД-а

Animal Sculptures Made Of Shattered CdsAnimal Sculptures Made Of Shattered Cds

 #2 Дворна бања за птици од мозаик

Mosaic Tile BirdbathMosaic Tile BirdbathMosaic Tile BirdbathMosaic Tile Birdbath

3. Гитара

Guitar

 4. Огледало

Mirror

5. Пејзажно уредување

WastelandscapeWastelandscape

6. Декор за саксија

Mosaic Flower Pot

7.  Кутија за накит

Jewelry Box

8. Божиќни Украси

Christmas OrnamentsChristmas Ornaments

9. Маса Мозаик

Mosaic TableMosaic Table

1o. Подметачи за чаши

CoastersCoasters

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНововогодишен подарок од Феникс – Нова кафе-книжарница Феникс
Следна објаваПредлог- фризури за новогодишната ноќ (2 дел)
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ