Пастелните бои не се веќе само за пролет. Тие се се’ повеќе присутни во зимската гардероба дали како детали или палта. Меки и нежни, топли и трендовски, вметнете ги во вашата следна модна комбинација. Инспирирајте се!

1

2

3

4

5

6

7

8

10

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделен репертоар на Драмскиот театар (01.12 – 06.12)
Следна објаваКласична книга во парфем | RavensCtApothecary
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР