Есенските и зимските празници се сè поблиску. Сигурно и оваа година подготвувате свечена трпеза и ги пречекувате најблиските. Воедно сакате сè да биде совршено и да се покажете во најдобро светло, но не сте сигурни како правилно да ја поставите масата. Ние решивме да ви го покажеме вистинското решение.

1

Иако постојат различни начини на поставување на маса во зависност од пригодата, ваквиот начин е скоро секаде прифатен и со сигурност нема да погрешите доколку го примените.

2

По желба, освен приборот за јадење и пиење, можете да додадете и некоја интересна вазна со есенско цвеќе, декорација од сезонско овошје како јаболко или тиква, да запалите свеќи и секако, да ставите салфетки во боја која ќе одговара на амбиентот.

Направете ваква интересна декорација со јаболка, совршена за овој период од годината и изненадете ги вашите гости.

3

СПОДЕЛИ
Претходна објаваГоран Вишњиќ и Хали Бери во хит-серијата на Стивен Спилберг, ексклузивно на Pickbox
Следна објаваФенг шуи: Бои во домот
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР