Доколку се вбројувате во оние на кои брзото темпо на живот им попречува да ја забележат несекојдневната убавина на секојдневните нешта, тогаш видеото кое ви го претставуваме ќе ве воодушеви и изненади. Никогаш не би претпоставиле колку прекрасно изгледаат сите мали, утрински, денски или вечерни ритуали кога ги набљудувате на забавена снимка. Прикажани се во кусото видео кое го подготви креативниот тим на BuzzFeed, нудејќи сосема нов поглед на деветте, навидум обични мигови од секојдневието. Почувствувајте ја нивната магија и препознајте ги мини ремек делата кои и вашиот ден го прават побогат со убавина.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделен репертоар на Драмскиот театар (03.11 – 08.11)
Следна објаваМоден тренд | Жолта чанта
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ