ден и час:       01.10.2014 (среда)|20.00

претстава:     ОГНЕНИ ЈАЗИЦИ

играат: Драган Спасов – Дац, Благој Веселинов, Сања Арсовска, Филип Трајковиќ, Зоран Љутков, Соња Стамболџиоска, Диме Илиев, Игор Ангелов, Биљана Драгичевиќ – Пројковска
автор: Горан Стефановски
режија: Слободан Унковски

1535015_10151891882555933_1981642169_n

ден и час:       02.10.2014 (четврток)|20.00

претстава:     ЖИВОТ ВО ТЕСНИ ЧЕВЛИ

играат: Драган Спасов, Марија Кондовска, Ѓокица Лукаревски, Ванчо Иван Петрушевски, Душица Стојановска, Билјана Драгичевиќ – Пројковска, Зоран Љутков
автор: Душан Ковачевиќ
режија: Ненад Витанов

1

ден и час:       03.10.2014 (петок)|20.00

претстава:     ГЕНЕТИКА НА КУЧИЊАТА

играат: Драган Спасов, Јелена Жугиќ, Филип Трајковиќ, Билјана Беличанец – Алексиќ, Роберт Вељановски, Игор Ангелов, Дејан Лилиќ, Рубенс Муратовски, Зоран Љутков, Гордана Ендровска.

автор: Венко Андоновски

режија: Дејан Пројковски

2

ден и час:       04.10.2014 (среда)|20.00

претстава:     ЖДРЕЛО (премиера)

играат:  Анастас Тановски, Благој Чоревски, Лазе Манасковски, Ванчо Иван Петрушевски, Силвија Стојановска, Марија Кондовска, Ѓокица Лукаревски, Ѓорѓи Тодоровски, Душица Стојановска,

автор: Сашко Насев

режија: Љупчо Ѓоргиевски

Divianarts.com е член на групата на официјалните медиумски покровители на Драмски Театар.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајлегендарните француски женски парфеми
Следна објаваКафе-будилник
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ