0001

Дневната соба е просторијата каде минуваме најголем дел од времето во домот – гледајќи телевизија, читајќи, или, пак, дружејќи се со пријателите и семејството. Кога дневниот престој е комфорен и стилски уреден, тогаш целиот животен ритам делува подобро и поисполнето. За таа намена, ви претставуваме неколку инспиративни дневни соби со прекрасна естетика, кои се подеднакво гостољубиви, модерни и шик. Од изразено колоритни, разиграни и впечатливи, па се’ до смирени, неутрални и минималистички, во нив ќе пронајдете интересни предлози и совети за разубавување на дневниот престој во домот. Одберете ја омилената идеја и дајте и урбана нота и на вашата дневна соба!

0002

0003

0004

0005a

0005b

0006

0007

0008

0009

0010

0011

0012

0013

0014

0015

0016

0017a

0017b

0018

0019

0020

0021a

0021b

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕдиторијал | Венера во крзна
Следна објаваКафе-музеј | Stedelijk Museum Schiedam
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ