0

Од самостојни ергени, преку рамноправни парови, па се’ до домашни ,,ѕвездени’’ готвачи, денес се’ повеќе мажи готват за себе и своите најмили. Ако некогаш кујната беше царство на жените, сега со ова катче во домот подеднакво владеат и припадниците на посилниот пол. Дизајнерите буднo го следат овој тренд, создавајќи прилагодливи кујни по машка мера – модерни, елегантни и минималистички, но комплетно опремени да одговорат на гурманските потреби на еден современ маж. За вас издвоивме дваесет совршени примери, кои не само што имаат се’ што е неопходно за љубителите на готвењето и добрата храна, туку се и беспрекорно стилизирани. Пронајдете ја омилената идеја за вашиот дом!

1

2

3

4

5a

5b

6

8

7a

7b

24

9

10a

10b

11

12

25

13

14

20

16

22

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВаршава – европскиот феникс
Следна објаваОтворен повик за фотографи и модни блогери – „Модно блогирање“
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ