1

Laura Jenkinson е девојка од Лондон која со шминка создава илузии на лицето кои изгледаат како популарните ликови од цртаните филмови. Laura ова го прави за забава бидејќи знае дека сите ги сакаат филмовите на Disney и останатите популарни анимирани филмови, и потоа го објавува на нејзиниот блог и профил на Instagram. На блогот можете да погледнете и туторијали за тоа како ги црта некои од ликовите чекор по чекор. Погледнете ги неверојатните трансформации на оваа супер-талентирана девојка.

2

3

4

6

7

8

9

10

5

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФризер средува бездомници на улица
Следна објаваДетско ќоше за читање
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ