Иако со скромна површина од 60 метри квадартни, овој стан делува многу поголемо и воздушесто, благодарение на убавите декоративни финеси кои визуелно го прошируваат просторот и ја рефлектираат сончевата светлина во ентериерот. Одличен пример е како со изборот на светли бои и соодветен мебел, и малиот станбен простор може да се претвори во дом кој е комфорен, модерен и полн со стил. Едно од решенијата во неговиот дизајн е примената на ист јасен завршеток на ѕидовите во секоја соба – меката сива нијанса е искористена за стилизирање на ходникот, дневната соба и спалната соба. И дава простран изглед на внатрешноста, а умешно е избегнат студениот ефект, делумно и поради употребата на топол ламинатен под и колоритните акценти во свежа зелена боја. Кујната е од отворен тип, што и овозможува директно да комуницира со дневниот престој, а воедно ја снадбдува и со природна светлина поради недостигот од прозорци. Трпезаријата, пак, е флексибилна и повеќенаменска, па покрај стандардната употреба, трпезариската маса може да се расклопи, претворајќи се во парче мебел со естетска намена. Ваквата паметна идеја е исклучително практична, особено за помали станови каде нема доволно место за премногу мебел и украси. Спална соба, бања и голем гардеробер е се’ што му е потребно на овој мини дом за совршено да функционира. Погледнете како изгледа и инспирирајте се!

m01

m2

m4

m5

m3

m6

m7

m8 m9

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПоследната книжарница
Следна објаваНаправи сам | Организација на плакар
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ