m1

Колекцијата ,,Volcane’’ вклучува посебен сет масички за кафе кои нудат суптилна рамнотежа помеѓу функционалноста и естетиката. Масичките се уникатни по тоа што во својата структура содржат емајлирана керамичка саксија, која овозможува одгледување на билки, цвеќиња или мали дрвја.

m0

Достапни се во различни бои и мошне лесно се вклопуваат во секаков тип на ентериер. Иновативните парчиња мебел се дела на францускиот дизајнер Paul Bellila, чија цел е да ја покани природата во уредувањето на ентериерот, внесувајќи ги хармонијата и свежината во секој простор. Масичките се прилагодливи и со неколку опции при изборот на детали, давајќи можност за креирање на пејзаж по лична желба (зен градина, медитеранска билка и бонсаи).

m7

Младиот дизајнер израснал на село во францускиот регион Рона-Алпи, опкружен со рамни долини, пасишта и шуми, но по пристигнувањето во Париз морал да се интегрира во динамичната животна средина. Чувството на носталгија и желбата да ја вдахне природата во сечиј дом бил главниот мотив да ја создаде колекцијата ,,Volcane’’. Малите кафе-масички се прекрасен декор за домот, но и инспирација во миговите на опуштање.

m4

m5

m3

m6

m10

m8

m12

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрашалникот на Пруст
Следна објаваПерфектни комбинации со цветни панталони
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ