000

Деталите се оние кои го одредуваат амбиентот на секоја соба, а во тандем со вистинскиот избор на боja можат да направат чуда во просторот. Доколку се сомневавте во моќта на декоративните финеси, погледнете како една иста спална соба може да изгледа комплетно поинаку, благодарение на двете различни колоритни решенија. Стилистката Julia Green и фотографката Armelle Habib, ги здружија силите и направија мал експеримент, уредувајќи две верзии на иста спална соба за магазинот Homelife. Првата стилска идеја е во женствена розова нијанса, а другата во нежна сина. Декорациите се избрани да бидат прикладни на соодветната боја, но и да создадат чувство на смиреност и комфор во катчето за одмор и релаксација. Одличен пример и инспирација за сите оние кои се двоумат како да ја бојадисаат спалната соба. Која верзија вам повеќе ви се допаѓа?

001

002

003

004

005

006

007

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНевини затвореници | Elias Hassos
Следна објаваНајдобрите трикови со фудбалска топка
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ