0

Сончевото лето е идеално време за опуштени мигови во дворот, градината или, пак, на балконот. Доколку не можете да му одолеете на копнежот по море и плажа, тогаш зошто да не го оживеете на вашата летна тераса цела сезона? Подарете и магична морска тема на оазата за уживање надвор, и препуштете им се на летните задоволства. Коралната и аква сината нијанса се совршен спој за пресликување на морскиот брег во домот, давајќи му хармоничен изглед кој зрачи со свежа летна атмосфера. Прекрасна инспирација е оваа неодоливо слатка летна веранда во бела боја, во која светлиот ентериер е разигран со корални, тиркизни и аква сини детали. Целиот декор мириса на лето, море и плажа: бамбусовите парчиња мебел, декоративниот камин, аква столиците и мноштвото додатоци кои вдахнуваат освежувачки морски амбиент. Школките свое место пронашле на симпатичниот лустер, а морските ежови и корали се дел од принтовите на весело дезенираните перници и декоративните детали. Идеална тераса за опуштање по напорниот работен ден. Уживајте додека го пиете ледениот чај и сонувајте за одмор на море!

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРоденденски едиторијал на Наоми Кембел
Следна објаваРеални портрети од кругчиња | Everett Jacob
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ