Направи сам | Од старите свеќи до нови

Наместо да ги фрлате остатоците од свеќите кои согореле, еве решение како од истите да направите нова свеќа.  Напомена, користете стаклени чашки.  1. Ставете ги...
video

Направи сам | Подвижна коцка

Иако примерот на видеото е со дрвени коцки, можете да користите било каков материјал: хартија,  картон, дрво или пластика. Следете ги инструкциите и ќе...

Направи сам | Срцевиден свеќник

По повод ре-употреба на малечките теглички, кои доаѓаат во различни големини, Ви нудиме една идеја која ќе го направи нивото на светлина во Вашата...

Направи сам | Графити од мов

Еве еден многу уникатен начин како да направите одлични графити на празните ѕидови. Искористете ја оваа идеја за да создадете прекрасна декоративна улична реклама...
video

Направи сам | Од обична маица до секси фустан

Се што ви е потребно е:  Стара,  најобична маица по кратки ракави, ножици, игла, конец и малку сободно време.

Направи сам | Дрвена кутија за накит

На секоја девојка и е потребен малку bling ефект во стилот, независно дали станува збор за вистински фанатик по накит или приврзаник на минимализмот,...
video

Направи сам | 3D оригами цветови

Видеото ќе ве научи како за 9 минути да направите 3D цветови од хартија, а истите можете да ги искористите за декорација во домот,...

Направи сам | Прстени од копчиња

Да претпоставиме дека дури и да не сме свесни за тоа, во домот секој еден од нас поседува значителна резерва на копчиња - која...

Направи сам | Обележувалки за книги

Преживувањето на „back to school“ репетиционата фаза од животот мина добро, како и секоја година. Следејќи го советот на Dr. Seuss кој вели дека...
video

Направи сам | Angry Birds на вашите нокти

Доколку и вас ве зафати „ Angry Birds“ треската или во конкретниов случај „земјотресот“ еве ви креативен предолг дома да си направите маникир со...
video

Направи сам | Фустан со дваесет „лица“

Потребно е само да набавите материјал во било која боја, да ја вклучите машината за шиење и да ги следите упатствата. Откако ќе завршете...
video

Направи сам | Водопад плетенка

Оваа плетенка е верзија на познатата француска плетенка, но помодерна и пософистицирана. Ви прикажуваме видео туторијал кој лесно и јасно ви објаснува како најлесно...

Направи сам | Полица за венчиња

Одличен начин за да ги ставите во ред венчињата но и да добиете интересна декорација. Што Ви е потребно? 1.Една ролна хартија 2.Декоративно платно 3.Лепак или хефталици Постапката...

„Мачкини очи“ | Чекор по чекор

Повеќето жени имаат потешкотии при нанесување на туш за очи кај овој тип на шминкање. Еден погрешен потег и повторно сте на почеток. Затоа...

Направи сам | Карирани нокти

Дизајнираните нокти се голем тренд, па ви претставуваме една едноставна техника како вашите нокти да имаат карирана шара без цртањето со разни бои лакови...

Направи сам | Предлози за Св. Валентин

Рачно изработените подароци со многу љубов и внимание се секогаш подраги. Препуштете се на вашата креативност и израдувајте го партнерот со нешто уникатно. Доколку веќе...