Столици инспирирани од Симпсонови

Истакнувајќи по некоја карактеристика од секој член на семејството Симпсонови е создадена оваа интересна, уникатна серија на столици од 56th Studio. Погледнете.

Фотографии збогатени со илустрации

Овој пат ќе Ви претставиме фотографии комбинирани со илустрации. Оваа серија на уметнички фотографии е создадена од страна на индискиот илустратор Nithin Рао Kumblekar...

Креативни градници

Интересни градници инспирирани од цртани, видео игри и слично, рачно цртани од SceeneShoes. Одберете го својот фаворит.

Литературен накит | Jeremy May

Како голем обожавател на книгите, обичниот човек поминува часови во уживање во читањето, но тоа правило не важи за уметникот Џереми Меј - откако...

Кревет со аквариум

Кревет опкружен со голем аквариум од 650 литри вода, дизајниран за Furnitureland South од Wayde King и Brett Raymer од Acrylic Tank Manufacturing. Вистинско...

Маса-лулашка

Маса-лулашка, дизајн на Christopher Duffy, изработена од челик и орев со осум висечки столчиња. Внесете забава за време на деловните состаноци или семејните ручеци.

Мобилна полица | Rejon Book Table

Кога планирате да потрошите малку време за себе, со намера да прочитате добра книга за релаксација, целите кон тоа се да биде совршено. Катчињата...
video

Перница со качулка

Иновативен дизајн на перница совршена за спиење, попладневен одмор, заштита од утринското сонце и бучава или може да се користи како потпирач при гледање...

Оплеменет брак

Откако се мотивиравме согласно интересните предлози за брак, Ви презентираме еден романтичен концепт на венчален прстен - кој, во својата суштина е сребрен, но...

Алфабет – полица

„Ангели и демони“ во првиот отвор во форма на „А“, „Белата кралица“ веднаш десно во „Б“ - се додека не ги исполните сите букви...
video

Најмалата куќа на светот

Куќата од еден метар квадратен  е дизајн на Van Bo Le-Mentzel. Има четири тркала за полесен транспорт, во неа можете да седите, јадете, работите, а...
video

Збор како слика

Создавајќи визуелна презентација на одредени зборови, користејќи ги само буквите од кои се состои тој збор е интересен проект на њујоршкиот уметник Ji Lee....

Јога столче

Иновативна фитнес столица која виси од таванот. Погодна за јога, акробатски движења, и вежби за истегнување. По вежбањето може да се трансформира во удобна...

Библија – торта | Renata’s cakework

Со перфекционирана изработка препишана на неограничената креативност и способна рака, ова мало уметничко дело чија божествена суштина плени со убавина и вкус е репрезент...

Опседнати | Unholy Wine Collection

Високо квалитетно вино во сјајна обвивка чија форма соодвествува со сјаен ковчег, додава извесна нота на ексклузивност на серијата вина. Трите шишиња кои се...

Минималистички приказни

Како деца, повеќе или помалку бевме запознаени со култните приказни во кои искрено се заљубивме и продолживме со детската наивност да веруваме во нивните...