Новата колекција на Converse е инспирирана од култниот хеви метал бенд Black Sabbath и нивните албуми Black Sabbath, Paranoid, Never Say Die! и VOL. 4. Петте модели ќе бидат достапни онлајн и во одредени продавници ширум светот, по цена од 60-70 долари.

1

2

3

4

5

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЦрната книга на карти | UnCommon Beat
Следна објаваНасликани мечти | Kari-Lise Alexander
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР