За Chanel, убавината започнува кога ќе одлучите да бидете свои. Кога ќе одберете да верувате во себе, со убедување дека сте единствени. Убавината започнува со самодоверба – вели Diane Kruger во новото видео на светската модна куќа, чии производи за убавина ги надминуваат границите на едноставноста, софистицираноста и моќта на природниот изглед.

Chanel. Каде што убавината започнува.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕгзотичен рај во Шпанија | Puente Romano
Следна објава,,Gossip Girl” дизајн на соба
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР