”Cinematographics” е новата колекција ѕидни мурали од дизајнерското студио Pixers, инспирирана од познатите филмски наслови и култните ликови од светот на кинематографијата. Колекцијата содржи осум мозаици со висок квалитет, прилагодлива големина и колоритен геометриски дизајн, а мотивите се позајмени од легендарните класици и популарните нови остварувања. Одлични се за акцентирање на празниот ѕид во секој простор, како во станбените, така и во работните површини, и не само за оддавање почит на филмската уметност, туку и нејзино исползување во несекојдневно убаво и креативно решение за уметнички декор.  Муралите го трансформираат секој ѕид во модерна комбинација на убавина и поп-култура, со гик-шик ефект кој и дава карактер на собата. Доколку сте љубители на филмовите, кои би сакале своето катче да го претворат во олтар на омилениот лик и приказна, или, пак, трагате по уникатно решение за уредување на ентериерот со автентичен печат, можеби токму дизајнерскиот тим на Pixers ќе ви помогне со своите креативни идеи.

amelie2Amelia1-650x498

DJANGO-layout-Django1-650x433

MASKA-layout

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНаправи сам | Срце-прстен
Следна објаваФото на денот | Млечен пат
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

1 коментар

Comments are closed.