По ослободувањето на женското тело од корсетите, долната облека била голем хит. Ви прикажуваме неколку реклами, интересни, некои од нив и комични, дури и чудни, од 40тите и 50тите години.

1

4

5

9

 

93

24

45

2

6

27

29

35

46

56

 

92

 

95

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМашки тренд | Одело во боја
Следна објаваНаправи сам | Спојувалки за хартија
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР