По соработката со Karl Lagerfeld и Jean Paul Gaultier, Diet Coke го назначи Marc Jacobs за креативен директор за оваа година, кога се одбележува 30 годишнината како овој пијалок е на пазарот. Првата реклама не враќа во 90тите, прикажувајќи ни го воодушевувањето на неколку млади девојки, од телото на овој дизајнер, кој всушност има 50 години.

СПОДЕЛИ
Претходна објава2 во 1 | Mаса и даска за сушење алишта
Следна објаваХобитот: Неочекувано патување | Питер Џексон
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР