Бренд кој произлегува од желбата да се искомбинираат модата и уметноста на еден оригинален начин, е безмалку, Zohara Tights – хулахопки кои имаат уметничка нота во својот производствен концепт. Лансиран во јануари 2010 година во Израел, овој бренд постои врз основа на верувањето во високиот квалитет, стил и погодност на сечија долга нога. Секоја година, селектиран и ограничен број на уметници од целиот свет ја оживуваат својата перцепција на уметноста – сите цртежи се уникатни и заедно сочинуваат еден нов поглед на живот, трикотажен стил кој го диктира модниот чекор.

1 (1)

1 (2)

1 (3)

1 (4)

1 (5)

1 (6)

1 (7)

1 (8)

1 (9)

1 (10)

1 (11)

1 (12)

1 (13)

1 (14)

1 (15)

1 (16)

1 (17)

1 (18)

1 (19)

1 (20)

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Венера, облаците и птиците
Следна објаваЛитературни графити
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР