Основана во 1993 година, каде потребни се 15 години и една револуција предводена од рачна торба да го донесе белегот на софистицираното живеење во модна духовитост, познат под името Кate Ѕpade. Интересен моден свет кој вклучува широк спектар на производи во својата колекција, одликувајќи се со непредвидливост и темпераментност во животниот стил. Како доказ стои оваа жолта несекојдневна женска торба за на рамо, која е достапна во една величина и ограничен број на примероци. Што е карактеристично за неа? Нејзината етикета и нејзиниот наслов, сконцентриран околу „Големиот Гетсби“ – за оние кои себеси се сметаат за уживачки во книгите и истите ги перцепираат како фетиш, ова е вистинскиот избор за нив. Совршена комбинација кога излегувате да купувате книги!1

2

3

4

СПОДЕЛИ
Претходна објава„Астрономија“ | Taylor Allen
Следна објаваНоминации за Оскар 2013
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР