Џемперите со копчиња и шал јака, изработени од волна или кашмир, полека стануваат составен дел од машката гардероба. Лесно се комбинираат со се’ и пригодни се за секоја прилика. Зависно од вашата инвестиција, односно квалитетот, може да се носат и неколку зими по ред. Ја надополнуваат и наједноставната модна комбинација, без разлика дали се работи за голем волнен џемпер или трикотажа. За време на зимските ветрови може да ја подигнете јаката и да ве заштити од студот, а низ годините било омилено парче од гардероберот на McQueen, Newman и Connery. Ви прикажуваме неколку примери како да го комбинирате и во кои се варијанти може да го најдете.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваChiave di volta | Модерна пресек-библиотека
Следна објаваКако и зошто читаме? | Crash Course Literature
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР