Најновата колекција пролет/лето 2013 на Diane von Furstenberg презентирана на Њујоршката Модна недела преку очите на луѓето кои се заслужни за тоа- стилистите, моделите и самата дизајнерка. Целото видео е снимено со користење на стаклени очила, најнова технологија на Google, која овозоможува да се фатат моментите од нова перспектива. Погледнете што се случува кога модата и технологијата ќе се здружат.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВертиго обем | Кафе-библиотека
Следна објаваНеверојатни макро фотографии од инсекти
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР