Костимот за капење Magda Butrym е врвен хит ова лето
Ја подготвуваме гардеробата за море и плажа. Можеме да одиме на море без се, но не и без костим за капење.

Костимот за капење е летна униформа која не ја соблекуваме цело лето. Можевме да купиме стотина од нив, но летово еден особено ни го привлече вниманието.

Magda Butrym е позната по своите прекрасни фустани, но покрај фустаните, таа  дизајнира и прекрасни костими за капење кои се многу популарни оваа година.

Она што ја прави препознатлива Magda Butrym се големите 3D цвеќиња кои ги красат нејзините креации, вклучувајќи ги и костимите за капење. Костимот за капење со триаголници украсен со препознатливи 3Д цветни украси на корпите ги освои социјалните мрежи и сите љубители на модата. Долниот дел од костимот за капење е со висок струк и високо деколте кое визуелно ги издолжува нозете и го намалува струкот. Исто како горниот и долниот дел, има преголема цветна апликација што го прави овој костим за капење толку посебен. Цветната апликација може да се отстрани така што всушност имате две беџа.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДизајн на мебел: најдоброто од Португалија Boca Do Lobo
Следна објаваСите познати личности на модната ревија на Pharrell Williams за Louis Vuitton
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ