Капри панталоните се новиот моден тренд
Одамна знаеме дека речиси сите трендови во модата се повторуваат, но за овој тренд навистина не можевме да претпоставиме како ќе се врати во мода.

Нема да верувате, но капри панталоните се повторно во мода. Капри панталоните се верзија на кратки панталони, односно панталони со должина од три четвртини кои достигнуваат под коленото, односно до половина од должината на ногата.

Овие денови Капри панталоните ги носат сите популарни девојки како Хејли Бибер или Бела Хадид.

Капри панталоните можат да бидат големи или тесни како хеланки. Популарни се и панталоните Капри во карго стил.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваVanilla Chrome нокти се хит маникир ова лето
Следна објаваДизајн на мебел: најдоброто од Португалија Boca Do Lobo
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ