Рафинираниот изглед на цветниот принт во модата може да биде подеднакво конвенционален и класичен, како ретро но и супер модерен.

Платформите на сандали со мотив од цвеќиња не враќаат во среќните седумдесетти, додека мини фустаните со мотив од црвени рози се доказ колку може да биде субверзивен цветниот принт. Во секој случај, убавината на овој елемент ни дава неколку опции да ги истражуваме и примениме како составен дел од летниот моден израз.

Подолу е нашата шопинг листа со неколку прекрасни цветни парчиња.

Градник Intimissimi

Pinko кошула

Bershka здолниште

Swarovski обетки

Pinko чанта

Vans патики

СПОДЕЛИ
Претходна објаваШопинг листа: Во црвена фаза
Следна објаваИзбор поетски творби од книгата “Часови по измама” на Наташа Сарџоска
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ