Mango, како и другите модни брендови, многу често “исфрла” нови колекции, односно нови модни парчиња. Mango е познат во модниот свет како fast fashion моден бренд чии модели се многу квалитетни, а мораме да признаеме и дека Mango со секоја нова колекција се повеќе не воодушевува со својот дизајн.

Во онлајн продавницата на Mango има категорија What’s new. Во оваа категорија можете да ги најдете новитетите во продавниците на Mango.

За вас ги избравме најдобрите модни парчиња од актуелната палета на новитети од Mangо.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕве како да ги измиете и отстраните пестицидите од јагодите со производи кои сите ги имаме дома
Следна објава,,ПОДРУМ” – куклена претстава за младинци
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ