Белата е дефинитивно бојата на летото. Совршените летни комбинации се токму во белата боја. Кога мислиме на летото, мислиме на бели ленени кошули, долги бели фустани или бели костуми.

И Mango знае дека белата боја е заштитен знак на летото, па затоа дизајнираше колекција наречена White Summer.

 

Овде можете да ја погледнете дел од колекцијата, а ние за вас ги одбравме најубавите парчиња во бела боја, во кои ќе го поминеме најголемиот дел од летото.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРецепт за пецива кои можете да ги јадете без грижа на совест
Следна објаваИзложба на керамики од Соња Поповска Трајковска насловена „Животни“
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ